Sık Sorulan Sorular

Şirket prosedürleri gereği kiraladığınız araçla yurtdışına çıkamazsınız.

Geçerli pasaport ve uçuş bilgisi alınan yurtdışı müşterilerinden depozito talep edilmez. Gerekli görüldüğü durumlarda, bizden ilk defa araç kiralacak olan yurtiçi müşterilerinden kredi kartı provizyon işlemi talep edilebilmektedir.

Tüm araçlarımız Full Rent A Car kaskoludur. Talep edilen fiyatlara kasko ücreti dahildir.

İmzaladığınız sözleşme WOWCAR'ın taşıtın kullanımını size bırakmayı, buna karşılık sizin kira bedelini ödemeyi üstlendiğini gösteren bir sözleşmedir.

Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir.

Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez.

Belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz sayılacak ve oluşan zararlar sigorta kapsamı dışında kalacaktır.

Aracı kira sözleşmesi üzerinde belirtilen isim veya isimler dışında bir kişinin kullanması.

Kiraladığınız aracın sınıfına göre ikinci sürücüde de ekonomi grup araçlarda en az 21 yaşında ve 1 yıllık ehliyet, orta grup araçlarda 25 yaş ve 2 yıllık ehliyet, üst grup araçlarda 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet sahibi olması koşulları aranır. Rezervasyon sırasında ikinci sürücü talebini belirtmeniz gerekir. Belirtilmemesi durumunda ikinci sürücü sigorta kapsamı dışında tutulur ve meydana gelecek bir hasarda sigorta veya kasko devreye girmez.

Aracı teslimi sırasında ehliyet, kimlik ve pasaportunuzun orijinali ve fotokopisinin yanınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde aracınız teslim edilmemektedir. Ekonomi grup araçlarda en az 21 yaşında ve 2 yıllık ehliyet, orta grup araçlarda 24 yaş ve 3 yıllık ehliyet, üst grup araçlarda 27 yaş ve 4 yıllık ehliyet sahibi olması koşulları aranır.

Fiyatlara araca ait periyodik bakımlar, üçüncü şahıslara karşı kasko ve %18KDV dahildir. Araç yakıt ücreti kiralayana aittir. önceden bildirmek şartıyla bebek koltuğu, navigasyon cihazı ve HGS gibi ekstralar kiralanabilir. Bunlar için ek ödeme talep edilir. Web sitemizde belirtilen araç fiyatları online kiralama işlemlerinde geçerli olup, rezervasyon olmadan, havalimanı ofislerimizden ya da şehir ofislerimizden yapacağınız kiralama işlemlerinde fiyat farkı uygulanabilir.

Araç teslimatı rezervasyonda belirtilen noktalarda 7/24 gerçekleşmektedir.

Teslimat havalimanı ve bürolarının bulunduğu yerlerde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu kentlerde önceden bildirmek şartıyla farklı noktalarda teslimat (otel, işyeri, gar, liman vb.) yapılabilir. Ayrıca bu rezervasyonlar sezona göre en az 10 günlük olmalıdır. WOWCAR bürolarının bulunmadığı şehirler için ek ödeme talep edilir.

Ek ödeme karşılığı HGS talep edebilirsiniz. Rezervasyonda belirtilmeden kullanılması durumunda araç tesliminde HGS ödemesi talep edilebilir.

Aracı teslim aldığınız sırada teslim eden kişiyle her yerini kontrol edin. Farların, sileceklerin, kapı kilitlerinin ve yedek lastiğin sağlam olduğundan emin olun. Teslimat sırasında ve sonrasında sorun yaşamamak için kaportada varsa çizik ve vurukları inceleyin, resimlerini çekin. Ekstra gün ücreti ödememek için aracınızı sözleşmede belirttiğiniz gün ve saatte teslim edin. Aracın geç teslim edilmesi durumunda 1 günlük kiralama ücreti talep edilir. Erken teslimat durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Araç boş depo teslim edilir ve boş depo istenir. Bir miktar yakıt ile gelmesi durumunda herhangi bir yakıt iadesi veya ödemesi yapılmaz.

Tüm araçlarımız en fazla 2 yaşında olup Full Rent A Car kaskoludur. Ödediğiniz kira bedeline kasko dahildir.

Araçlarımızda hırsızlık sigortası vardır. Hırsızlık sigortası ödediğiniz kiralama bedeline dahildir. Bu sigorta kiralanan aracın çalınması durumunda oluşan hasarlarda kiralayanın sorumluluğunu azaltır. Hırsızlık ile ilgili gerekli önlemleri almadığınız durumda firma tüm hasarı sizden talep eder. Kiralayan kişi önlem almadığı takdirde oluşan hasarı ödemekle yükümlüdür

Araçlarımızda kaza-hasar sigortası vardır. Kaza-hasar sigortası ödediğiniz kiralama bedeline dahildir. Bu sigorta kiralanan araçta meydana gelecek hasarları kapsar. Lastikler, farlar, camlarda, araç şasisi, kapı kilitleri veya anahtarlarda meydana gelen hasarlar ile çekici ücreti kaza hasar sigortası kapsamına girmez

Uçuş saatinde değişiklik veya uçuş iptalinde tarafımıza telefon yoluyla bilgi verilmelidir. Bilgi verilmemesi durumunda rezervasyonunuz iptal edilecektir. Ayrıca kiralayan 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için günlük kira bedelinin 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedelini ve diğer oluşabilecek tüm bedelleri ödemekle yükümlüdür.

Rezervasyonunuz sırasında tüm ekstraları seçebilirsiniz. Bebek koltuğu, navigasyon ve HGS için ek ödeme talep edilir.

Aracın erken iade edilmesi durumunda, kullanılmayan gün sayısı iade edilmemektedir. Kiralama kontratında belirtilen kira başlangıç ve bitiş tarihlerine göre planlama yapılmaktadır

Müşterilerimize rezervasyon yaptığı aracı göndermeye çalışıyoruz. Ancak rezervasyon yaptığınız aracın geç veya hasarlı gelmesi durumunda size seçtiğiniz aracın yakıt, vites durumunu göz önüne alarak muadili bir araç gönderiyoruz.

Park - trafik cezaları, farklı teslimat noktası talebi, araçta oluşan hasarlar, OGS veya HGS geçişlerinden dolayı sizden ek ödeme talep edilebilir.

Meydana gelen bir arızada kira sözleşmesi üzerinde bulunan telefon numaralarından bize ulaşmanız gerekmektedir.

Meydana gelen bir kazada kira sözleşmesi üzerinde bulunan telefon numaralarından bize ulaşmanız gerekmektedir.

Kazadan hemen sonra kaza ve alkol raporu tutulması gerekir. Bu evraklarla birlikte 24 saat içerisinde tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Hasara bağlı olarak onarım süresi uzayacak araçlar yerine firmamız tarafından sözleşmenize uyan farklı bir araç temin edilebilir.

Kaza anında kasko ve sigorta kapsamında yer almak için gerekli şartları sağladığınızdan emin olunuz.


7/24 çağrı merkezimizi arayarak, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan rezervasyon iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon iptali için sizden ekstra ücret talep edilmez.

7/24 çağrı merkezimizi arayarak, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan rezervasyon değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz. Araç değişikliği belirtilen tarihe uygun olarak yapılmaktadır. Rezervasyon değişikliği için sizden ekstra ücret talep edilmez.

Çağrı merkezimizden rezervasyon ile ilgili bütün işlemleri yapabilir, araç kiralama öncesi ve sonrası hakkında her türlü soru veya sorun için arayabilirsiniz.

Rezervasyon iptalinde tarafımıza telefon yoluyla bilgi verilmelidir. İptal durumunda ödenen tutar tarafınıza iade edilir.
Whatsapp Telefon